S cidlinskou májí "padla" i stará střecha na kulturním domě

Májová máje, která byla v Cidlině vztyčena poslední dubnový den, měla svoje dny již "spočítány", a tak byla v neděli 31. května 2015 slavnostně skácena.

Kácení máje 2015 Za přihlížení občanů i chalupářů ji ladně poslal k zemi místní občan Jirka Šabacký. Ženy pak odpentlily korunu máje i věnec a celý kmen byl dán do losování. Šťastným výhercem, kterému kmen z májky připadnul losem, se stal pan Zdeněk Kosmák.

Po aktu kácení máje se občané i někteří přespolní, ochotní pomoci, pustili společně do sdělávání střešní krytiny z kulturního domu, protože se zde bude dělat nová střecha. Při slunečném počasí to šlo všem výborně. Šestnáct pracujících na střeše a to i žen se bleskově pustilo do likvidace střešních tašek a latí. Pro všechny bylo přichystáno malé občerstvení a také limo a pivo zdarma.

Na akci si zájemci mohli prohlédnout nově zbudované dřevěné patro ve stodole u kulturního domu a také novou výmalbu prostor. Stodola i s novým patrem slouží jako skladovací prostory pro obecní zahradní techniku, nářadí i materiál. Rovněž je využívána při kulturních akcích obce v letních měsících, které se konají zejména pod širým nebem. Stavbu dřevěného patra realizovali především zastupitelé obce Cidlina a to ve svém volném čase, za což jim patří velké poděkování. Poděkovat musíme i panu Jaroslavu Burdovi, Františku Novákovi a Pavlu Špačkovi, kteří na stavbu patra darovali dřevo ze svých lesů.