Cidlinská májová májka a pálení čarodějnic

Májové máje se stavěly již od pradávna a naši předkové jimi vítali jaro. Především to ale byla oslava mládí, lásky a plodnosti. Tato moc pěkná tradice přetrvala i v Cidlině, navzdory tomu, že nám ubylo těch mladých a schopných, kteří by mohli májku postavit bez použití techniky, vlastníma rukama. A tak se v Cidlině máje staví, ale za pomoci jeřábu a podpory řady místních i přespolních občanů a chalupářů, kteří přihlížejí, jak se barevně opentlená máje i velký nazdobený věnec zvedá k nebi.

Pak se všichni přemístí na zahradu u společenského domu, kde už čeká vysoká hranice s pořádnou čarodějnicí. Oheň je zažehnutý a čarodějnice velmi rychle mizí v plamenech. Cidlinští a jejich přátelé ale neodchází a na druhém menším ohníčku opékají špekáčky a společně si povídají až do pozdních večerních hodin.