V Cidlině se opět amatérsky koštovalo 29 vzorků slivovice a ostatních pálenek

Na dalším ročníku Cidlinského amatérského koštu slivovice a ostatních pálenek se hodnotilo celkem 29 vzorků slivovice a ostatních pálenek. V  sobotu 16. března 2019 se cidlinský společenský dům zaplnil návštěvníky, z nichž 25 se rozhodlo hodnotit dodané vzorky slivovice a ostatních pálenek. V kategorii slivovic se utkalo o vítězství celkem 15 vzorků, v kategorii ostatních pálenek soupeřilo 14 vzorků. Hodnotitelé tak mohli kromě klasické slivovice ochutnat i pálenku z kokosu, třešní, hrušek, meruněk, jablek, rynglí, ovocnou směs i zázvoru.

Hodnotilo se známkami jako ve škole, od jedničky do pětky. Moderátorem akce se stal pan Vlastimil Karafiát mladší, a i obsluhu a nalévání vzorků pálenek jsme přenechali mladé generaci.

A jak jsme viděli na tvářích hodnotitelů, většina slivovic byla dobrých a jen málokdy se tvářili, že jim opravdu nechutná. Mezi dodané vzorky zařadili pořadatelé opět i dva speciální vzorky pro zvýšení bystrosti hodnotitelů a to růžové víno a vodu s citronem..

Nakonec bylo vyhodnocení a předání cen: pamětní medaile ve tvaru láhve slivovice, sady panáků na slivovici a věnce buřtů.

Opravdu nejlepší slivovici měl pan Stanislav Brychta z Krasonic, který se svými dvěma vzorky obsadil hned první i druhé místo. Třetí příčku získala slivovice pana Mirka Vavříka z nedalekých Lesonic. V kategorii ostatních pálenek získala nejlepší známky a tedy první místo výborná hruškovice místního občana pana Lubomíra Píše, druhá skončila kokosová pálenka opět místního občana pana Vlastimila Karafiáta staršího a třetí místo získala žena, paní Zdeňka Černická z Jihlavy s pálenkou ze směsi ovoce.

A pokud jste si mysleli, že po vyhodnocení vše skončilo, tak naopak, pokračovali jsme v dalším již nesoutěžním koštování těch nejlepších vzorků a to vše při dobrém jídle a báječném hudebním doprovodu až do pozdních nočních hodin.