Kácení máje a společné posezení cidlinských

Každoročně se nejen cidlinští, ale i přespolní lidé sejdou na společném kácení májové máje, která se staví v poslední dubnový den u společenského domu v Cidlině. Kácení máje se letos konalo trošku opožděně, až v sobotu 9. července 2016. Před společenským domem se sešlo velké množství lidí a někteří si i vytáhli soutěžní los, který případnému výherci zaručoval právo na dřevo z pokácené máje. Zkušený Jirka Šabacký poslal jedním řezem máji k zemi a pak už se losovalo o jejího výherce. Štěstí se usmálo na pana Doležela ze Šašovic, který si nadšeně kmen z cidlinské máje odvážel domů. A protože bylo pěkné počasí, cidlinští společně poseděli před společenským domem u čepovaného piva a dobré klobásky. Mladší ročníky si dokonce zasportovaly při badmintonu v prostorách nově otevřené relaxační Zahrady.

Text Kamila Veselá