Kam příští rok na Masopust? Určitě do Cidliny!

V průběhu roku se v Cidlině dodržují a slaví některé tradiční svátky. Největší akcí s velkou návštěvností vždy bývá masopust. Masopustní průvod masek po obci je rozverný a nevázaný, provoněný božími milostmi a koblihami, slanými dobrotami a hlavně pálenkou, nutnou pro zahřátí při dlouhé obchůzce v mrazivém vzduchu. Je to čas kdy většina obyvatel obce, chalupářů i „cizinců“ oblékne svoji masku a ponoří se do lidového veselí.

Masopustní průvod prošel Cidlinou v sobotu 14. února 2015 a to za doprovodu živé hudby, kdy nám hráli pan Nosek a pan Trojan. V průvodu byste napočítali téměř čtyřicet masek dětských i dospělých a také řadu lidí bez masek, kteří po celé odpoledne průvod masek doprovázeli. I letos byly masky jedinečné: pohádkové bytosti jako vlk, babička a Červená Karkulka, hejkal, princezna, Bílá paní, smrtka, kat, čarodějnice, piráti, ale i zajímavé profese jako uklizečky, hokejista, jižanský voják, břišní tanečnice, klauni, kominík, květinové dámy a nechyběli ani cizinci jako Turek, šejkové, Japonky, číňané, Tyrolák a mnohé další a další postavy.

Po obchůzce obce pak byli všichni účastníci průvodu zdarma pohoštěni v místním kulturním domě, vyzdobeném desítkami balónků, kde se pokračovalo hudební zábavou. Během večera nás ještě pobavilo duo Charlotte a Zdenička, které předvedlo plavecký tanec. Díky všem maskám, místním i přespolním, za báječný masopust!